FIPMARKET : سامانه پردازش اطلاعات مالی بازار سرمایه

ابزاری هوشمند و کاربردی برای سرمایه گذاری و مدیریت دارایی‌ها

سامانه اطلاعات مالی چگونه کار میکند؟

با توجه به نیازهای موجود در بازار سرمایه و همچنین پیشرف تکنولوژی در همه زمینه ها، شرکت پردازش اطلاعات آوید بر آن شد تا با طراحی یک سامانه پردازش اطلاعات مالی، گامی مثبت و بزرگ را در این زمینه بردارد. فیپ مارکت با محوریت اوراق بدهی شروع به فعالیت کرد. مهم ترین ویژگی این سامانه، انجام پردازش هایی است که منجر به سهولت کار و صرفه جویی در زمان مدیران سرمایه گذاری می شود که به طور سیستمی و با بهترین بازده صورت می گیرد.

پیشنهاد سرمایه گذاری
ماشین حساب بازدهی
شاخص اوراق بدهی
گزارشگیری پیشرفته بازار
دیده بان پیشرفته بدهی
مدیریت قراردادها

پیشنهاد سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی و صندوق‌ها

این امکان با رصد لحظه ای فرصت های سرمایه گذاری، پیشنهادهای داغ را در اختیار کاربرانی قرار می دهد که در کوتاهترین زمان تصمیم به خرید و فروش می گیرند.

  • شناسایی بهترین موقعیت‌های سرمایه گذاری به محض وقوع

  • اعمال فیلتر پیشرفته برای شناسایی موقعیت‌های بهتر

  • انجام معاملات الگوریتمی با توجه به فیلتر‌های انتخابی

ماشین‌حساب محاسبه بازدهی اوراق

اطلاع از نرخ بازده تمامی اوراق بدهی بر حسب بازدهی YTM و معادل بانکی با قابلیت تعریف اوراق جدید نیز از ویژگی‌های این ماشین‌حساب است.

  • محاسبه بر حسب تاریخ سرمایه گذاری

  • محاسبه دوطرفه بر حسب قیمت اوراق یا میزان بازده مورد نظر

  • محاسبه برحسب نرخ بازدهی YTM و نرخ معادل بانکی با امکان احتساب کارمزد معاملات

شـاخص کل و بازدهی اوراق بدهی

شرکت پردازش اطلاعات آوید برای اولین بار، اقدام به طراحی و اجرای شاخص اوراق بدهی در کشور کرده است. این امکان شامل دو نوع شاخص تغییرات بازدهی و تغییرات قیمت است.

  • شاخص بازدهی و قیمت کل اوراق بدهی با امکان اعمال محدودیت

  • محاسبه عدد و تغییرات شاخص اوراق دولت، شهرداری، شرکت های سرمایه گذاری و سایر شرکت ها در بازه های زمانی متفاوت، بر حسب بازدهی YTM و معادل بانکی

  • محاسبه بیشترین تاثیر اوراق بر شاخص بازدهی و شاخص کل اوراق بدهی به صورت جداگانه

تعداد از ویژگی های این سامانه :

1
دیدبان اوراق بدهی و سهام به همراه پروفایل اختصاصی

آخرین وضعیت معاملاتی اوراق بدهی در دیدبان اختصاصی بازار بدهی قابل مشاهده است. شما می توانید نرخ بازدهی معاملات اوراق، تاریخ سررسید و مدت زمان مانده تا سررسید ، نوع اوراق و سایر اطلاعات معاملاتی قابل اتکا را در این بخش مشاهده نمائید. همچنین اطلاعات مشابه در خصوص بازار سهام شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری در دیدبان اختصاص آنان موجود است. علاوه بر این اطلاعات کامل اوراق بدهی از جمله تاریخ سررسیدهای سود، ارکان، ماشین حساب و ارکان انتشار به همراه سایر اطلاعات در پروفایل اختصاصی طراحی شده است.


داشبورد اختصاصی

این داشبورد بر حسب نیاز کاربران با اطلاع لحظه‌ای از وضعیت پرتفوی اوراق بدهی بر حسب مانده های بالای یک درصد، ترکیب دارایی ها و اطلاع از تغییرات ارزش اوراق در بازه های زمانی متفاوت، طراحی شد. داشبورد اختصاصی ابزاری جذاب و کاربردی برای مدیریت بخش اوراق بدهی صندوق های سرمایه گذاری است که با توجه به نیاز کاربران و امکانات در دسترس، قابل تغییر نیز می باشد.

2

3
گزارشات پیشرفته سامانه

این گزارشات در مجموعه ای از منوی های کاربردی در سایت طراحی شده است. گزارش اوراق شامل وضعیت مانده اوراق تحت اختیار شرکتها، گزارشات کامل معاملات سهام بر حسب تاریخ، گزارشات اختصاصی اوراق بدهی و وضعیت لحظه ای ارزش و انواع اوراق بدهی می باشد. همچنین در گزارش اوراق بازار شما می توانید با درج نام شرکت مدنظر وضعیت پرتفوی بالای یک درصد آن شرکت را مشاهده نمائید که ابزاری مناسب برای مجموعه های فعال در تامین مالی برای شناسایی نقدینگی قابل وصول در سررسید اوراق است. در سایر منوی های طراحی شده گزارش گرافیکی کامل از حجم معاملات خرید و فروش و روند تغییرات معاملات قابل ارائه است. وجود تاریخچه مناسب در خصوص معاملات بازار سرمایه از ویژگی های منحصر به فرد این ابزار است.


الگوریتم معاملات

یکی از امکانات ویژه سامانه پردازش اطلاعات مالی، ارائه معاملات الگوریتمی در بازار بدهی بر حسب پارامترهایی مانند نرخ، نوع، تاریخ سررسید، حجم خرید اوراق بدهی و ... است. در این قسمت ابزارهای کاربردی مانند پیشنهاد سرمایه گذاری که وضعیت سفارشات لحظه‌ ای باز در اوراق بدهی را دارد و همچنین منوی تعریف استراتژی قرار دارد. این ابزار یکی از موارد جذاب برای کاربران سامانه می باشد که سرعت عمل و دقت عملیات معاملاتی آنان را افزایش داده است.

4
برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های سامانه و نحوه عملکرد آن‌ها میتوانید از فایل راهنما استفاده نمایید.
Image placeholder
Image placeholder